بازدید از سی‌ُامین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و گردشگری تهران انجمن شد + تصاویر

مدیر و اعضا انجمن مینانگاران نقش جهان از سی‌ُامین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و گردشگری در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران بازدید کردند.

در روز پایانی برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی، مدیر و چند تن از اعضا انجمن مینانگاران نقش جهان  از غرفه های مختلف صنایع دستی و بویژه میناکاری بازدید به عمل آمد. در این بازدید مدیر انجمن به صحبت با برخی از هنرمندان پرداخت . جناب آقای رودبارانی کارشناس صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان ویژگی مهم نمایشگاه امسال را چیدمان ، مدیریت قوی و تبلیغات بیشتر از سالهای‌گذشته برشمردند و اذعان داشتند با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و افزایش قیمت کالاها به خصوص وارداتی تا بیش از دو برابر ، صنایع دستی به علت عدم افزایش چندان دستمزد توسط هنرمندان و حتی در برخی رشته ها، به علت استفاده از مواد اولیه بومی افزایش قیمت کمی داشته و این مهم ، باعث خرید بیشتر مردم از صنایع دستی جهت هدیه و‌…شده است.
بعد از این گفتگو ضمن بازدید اعضای انجمن از غرفه های متعدد تولید میناکاری ، هدایای تبلیغاتی میناکاری و سایت های فروش اینترنتی محصولات میناکاری و… با هنرمندان گفتگو به عمل آمد
در این گفتگوها علاوه بر قدردانی از هنرمندانی که در سالهای اخیر از طریق کانال و سایت پیگیر فعالیت های انجمن بودند، نکات قابل توجهی نیز مطرح شد که به آن اشاره میشود.
? لزوم دعوت از گالری داران مجموعه داران و سفیران کشورهای دیگر در ایران، برای بازدید از توانمندی‌های هنرمندان صنایع دستی ایران.
?ضرورت ایجاد رقابت سالم و حضور مستقیم تولیدکنندگان به جای فروشندگانی که بعضاً با فروش زیر قیمت محصولات حتی کمتر از قیمت تمام شده باعث سلب اعتماد مشتریان از تولیدکنندگان شده اند.
?توجه به خلاقیت ،نوآوری ،افزایش کیفیت و کاربردی بودن محصولات میناکاری جهت استفاده در سبد خرید خانواده‌ها و هدایای تبلیغاتی .
? شناساندن ، جایگاه ارزشمند صنایع دستی میناکاری از طریق تبلیغات رسانه ای
?شناخت بازار هدف و نحوه صحیح معرفی و فروش همگام با جهان امروز.

در این گفتگوها هنرمندان اشاره کردند علیرغم میل باطنی به افزایش قیمت در همه موارد ونیز مواد اولیه میناکاری، از جمله مس و لعاب، رنگ و…. امید می رود این اتفاق باعث کوتاه شدن دست افراد سودجو در بازار رقابتی ناسالم و بی‌کیفیت شود، چرا که ایشان در سالهای اخیر با صرف هزینه کم در تهیه مواد اولیه و دستمزد ، بدون در نظر گرفتن جنبه هنری و هویتی محصولات میناکاری باعث ضربه و آسیب به هنر، هنرمند و سرمایه ملی کشور شده اند.
۹۷/۶/۹
?به امید بازگشت جایگاه ارزشمند میناکاری و هنرمندان میناکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست