آیین افتتاحیه اولین نمایشگاه تخصصی میناکاری برگزار و میناکاری ثبت جهانی شد

folder_openاخبار, برگزیده
commentبدون دیدگاه

آیین افتتاحیه اولین نمایشگاه تخصصی میناکاری با نام گردش مینا برگزار شد. نمایشگاه گردش مینا اولین نمایشگاه تخصصی میناکاری است که به همت انجمن مینانگاران نقش جهان، موزه هنرهای تزئینی اصفهان و با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان اصفهان در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه در محل موزه هنرهای تزئینی آغاز به کار کرد و تا ۲۶ اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.
حضور آثار بسیار ارزشمند اساتید پیشکسوت میناکاری از جمله مرحوم استاد شکرالله صنیع زاده، مرحوم استاد غلامحسین فیض الهی، مرحوم استاد هنردوست از شاگردان گرانقدر استاد شکرالله صنیع زاده، مرحوم استاد والیان و دیگر اساتید گرانقدر جلوه باشکوهی به این نمایشگاه داده است. نمایش این آثار علاوه بر گرامیداشت یاد اساتید پیشکسوت و پایه گزاران این هنر ارزشمند، برای هنرمندان جوان نیز انگیزه بیشتر جهت حفظ و اعتلای این هنر زیبا و مشق نظری است.

تعداد آثار این نمایشگاه، ۱۱۰ اثر برگزیده از ۷۵ هنرمند، در سبک‌های مختلف است.
افتتاح نمایشگاه باحضور جناب آقای دکتر مشکلانی، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و مهندس درخشان مشاور ریاست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان و جمعی از اساتید و هنرمندان این حوزه برگزار شد.

همچنین آقای شیردل مسئول اتحادیه صنایع‌دستی استان اصفهان در حاشیه نمایشگاه از سند جهانی هنر میناکاری که در روزهای اخیر به ثبت جهانی رسیده بود، رونمایی کرد و ذکر کردند حفظ ارزش و ارتقای این هنر به‌دست هنرمندان این حوزه باید به نحو احسن انجام گیرد.

از دیگر فعالیت‌های نمایشگاه برگزاری پنج کارگاه و ورکشاپ آموزشی جهت هنرمندان میناکار است. برای مشاهده لیست ورکشاپها و اطلاعات تماس بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست