رویداد گردش مینا ۲ با موضوع شاهنامه برگزار شد

folder_openاخبار, برگزیده

اردیبهشت ۱۳۹۸ در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه گردش مینا موضوع نمایشگاه سال بعد اعلام گردید.(شاهنامه که موضوع ملی و فرهنگی ما ایرانیان و هدف از طرح موضوع ،خلق آثار جاودانه در حوزه صنایع دستی میناکاری می باشد).

از آنجایی که انجمن مینانگاران نقش جهان تنها NGO مردمی ایران که بطور تخصصی و با پشتوانه مردمی فعالیت می نماید از سال ۹۸ اقدام به برگزاری ۱۵ کارگاه مختلف آموزشی توسط اساتید برجسته نمود تا مقدمات برگزاری نمایشگاه فراهم گردد.

با شروع و شیوع بیماری کرونا این نمایشگاه به تعویق افتاد و موضوع دومی تحت عنوان خلاقیت در فرم افزوده شد.
و هنرمندان عزیز میناکار با همت و کوشش خود و با همراهی اساتید به تولید و ساخت آثار خلاق روی آوردند و در نتیجه همت والای ایشان، در بهار ۱۴۰۰ حدود ۶۲ نفر باارسال عکس ۹۱ اثر در این دو موضوع ،ثبت نام اولیه انجام دادند که در نهایت ۴۰شرکت کننده با ۵۹ اثر به نمایشگاه راه یافتند و همزمان کارگاه‌ها ی آموزشی با همکاری اساتید گرانقدر از طریق فضای مجازی و از طریق فضای sky room
برگزار گردید.

بالاخره انتظارها به سر رسید و نمایشگاه باشکوهی با همکاری و همدلی اعضای محترم انجمن مینا نگاران نقش جهان ، از آثار هنرمندان در دو بخش شاهنامه و خلاقیت در فرم ، از تاریخ ۱۴۰۰/۳/۲۷تا ۱۴۰۰/۴/۲ در خانه تاریخی قزوینی ها برگزار گردید.
این نمایشگاه دارای سه بخش: افتتاحیه،برگزاری و اختتامیه بود که در حین برگزاری، داوری نهایی توسط ( اساتید خوشنویسی،نگارگری،فنی میناکاری،خلاقیت،شاهنامه پژوهان) انجام گردید.
با توجه به بالا بودن سطح کارها و نزدیکی امتیازات هیات داوران نتایج را بدین شرح اعلام نمودند.

❇️بخش شاهنامه:
در این بخش ۹ اثر از هنرمندان,خانم مریم اقتصاد ،راضیه روشنایی،آمنه جعفری،میلاد رمضانی،الهه السادات چاوشی،مهشید قدوسی،سعیده نامی شریف آباد،یلدا محمدی،حکیمه قاسمی رتبه برتر شناخته شده و به سه نفر ایشان تندیس سیمرغ میناکاری دریافت نمودند.
?رتبه اول:خانم آمنه جعفری
?رتبه دوم:خانم یلدا محمدی
?رتبه سوم:آقای میلاد رمضانی

?اسامی شرکت کنندگان منتخب راه یافته به نمایشگاه در بخش شاهنامه بدین ترتیب می باشد:

خانمها:زهرا مختاری، طاهره لطفعلیان،آسیه نصر اصفهانی،مائده سمیعی،ارزو عباسی،زهرا حیدری منش،زهرا نادری،وجیه نیکنامی،مائده گلبان،ارش مولاوردی،لیلا قربانی و حمید رضا احمدی‌ بطور مشترک،نرجس سلطانی.

بخش خلاقیت در فرم:
در این بخش پنج اثر از هنرمندان خانم هدی رستمیان،آسیه خیرالهی،مریم سلیمانی،مهشید مشکین فر برگزیده و به سه اثر برتر جوایزی اهدا گردید.
?رتبه اول:خانم آسیه خیرالهی
?رتبه دوم :خانم مریم سلیمانی
?رتبه سوم:خانم ناهید نادری

?اسامی هنرمندان منتخب راه یافته به نمایشگاه در بخش خلاقیت در فرم بدین شرح می باشد :
خانمها هدی شیاسی زهرا شیروانی،افسانه رضایی،مریم میرزا کریمی،منصوره مکارمی و سارا دهقانی بصورت مشترک،عاطفه امینی،زهره زینلی،مرجان یزدخواستی،پریسا میکلانی،سیده منیره خراشادیزاده و آقای احمد رضا موذن

به تمام عزیزان شرکت کننده به رسم یاد بود لوح سپاس اهدا گردید .

این نمایشگاه در بخش شاهنامه
حرکت فرهنگی عظیم در صنایع دستی میناکاری
و آغازی برای تحول در صنایع دستی میناکاری،بازار فروش داخلی و خارجی و شناخت نیازهای مشتریان صنایع دستی در بخش خلاقیت می باشد.

امید است از هم اکنون برای سومین نمایشگاه گردش مینا که در سال ۱۴۰۲ با موضوع شاهنامه و خلاقیت در معماری و دکوراسیون داخلی با قوت و قدرت بیشتر برگزار می‌شود آماده باشیم.

?به امید موفقیت روز افزون همراه با سلامتی و شادکامی برای تک تک هنرمندان این مرز و بوم.

فهرست